Kerime İmamoğlu Kimdir? - Dijital Pazarlama - SEO - Content

Ben Kimim?

Yazmak çok güzel, insan yazarken düşünüyor aslında. Kendisiyle konuşuyor, kendi derinine iniyor; yazarken bir nevi kendi beyninden laf alıyor. Lakin; “hakkımda” yazısını yazmakta epey zorlandım, epey vakit kaybettim (birkaç sene kadarcık). Kendim hakkında yazacak bir şeyim olmadığından değil, sorsanız sabaha kada anlatabilirim; düşüncelerimi, üzüntülerimi, insanlık hakkındaki fikirlerimi, hobilerimi, fobilerimi, dünya görüşümü, kariyer anlamında neler yaptığımı, neyi sevdiğimi, neyi sevmediğimi… Ama tam olarak burada kendim hakkında nelerden bahsetmem gerektiğine karar veremedim. İş blogu ise okul ve iş hayatından, kişisel blog ise biraz daha kişisel özelliklerinden bahsedebilirsin denildiğini duyar gibiyim. 🙂

Kısaca ve genel hatlarıyla kendimden biraz bahsedeyim:

1992 yılında gezegenlerin konumu İkizler burcunu gösterirken Bulgaristan’da doğdum. 2000 yılının sonlarına doğru Türkiye’ye geldim.

Okul hayatımda Bilgisayar Programcılığı, Basım ve Yayıncılık, İşletme bölümlerini bitirdim. Ne kadar alakasız görünseler de aslında iş hayatında her bir bölümde aldığım eğitimlerden faydalandım/faydalanıyorum. Zaten hayata bakış açım da “öğrenmek”.

Taa ilkokul döneminde edindiğim okuma alışkanlığı Türkçe’yi mükemmel bir şekilde öğrenmeme vesile oldu. Mükemmel diyorum çünkü ana dili Türkçe olmasına ve temel öğrenimini, hatta lisans öğrenimini tamamlamasına rağmen hala insanlar Türkçe konuşurken/yazarken hatalar yapabiliyor. Tabi ki bu onların suçu değil, öğretmemiş olanların suçu. Hiç unutmuyorum 6. sınıftayken bir kompozisyonumu öğretmenime gösteriyordum ki “bağzı” kelimesinin aslında “bazı” olduğunu öğrendim. Tabi şu anda yanlış bildiğim kelimelerin doğrusunu nasıl öğrendiğimi derinlemesine anlatmayacağım. Burada öğrenme ve öğreten arasındaki bağın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.

SEO, yazarlık ve editörlük ile öğrenim dönemimde freelance işler yaparak tanıştım. İlk kurumsal iş deneyimimi n11.com’da SEO İçerik Editörlüğü yaparak gerçekleştirdim. Bu süreçlerde SEO’nın teknik detayları, İçerik Pazarlaması, sosyal medya, e-mail pazarlaması, Google reklamlarının aslında birbirini tamamlamdığını anladım ve kendimi bu sektörün içinde buldum. Google AdWords ve Dijital Pazarlama eğitimlerine katıldım.

Kerime İmamoğlu kimdir diye kısaca açıklamak gerekirse: Okumayı ve yazmayı seven, öğrenmeye ve kişisel gelişime açık olan bir birey.